W grudniu z funkcji starosty została odwołana Joanna Potocka – Rak. Podczas najbliższej, styczniowej sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego zapowiadane są kolejne zmiany. Tym razem w prezydium rady.

Już w poniedziałek, 23 stycznia odbędzie się sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące odwołania z funkcji wiceprzewodniczących rady Zenony Babicz (Klub Radnych CBUW) oraz Jolanty Teklińskiej (Klub Radnych WiR).                                                                                                                     
Wniosek o odwołanie obu Pań został złożony na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Ciechanowskiego, pod którym podpiło się sześcioro radnych. Zarzutem kierowanym wobec wiceprzewodniczących jest brak uczestnictwa w głosowaniach. Przypomnijmy, chodziło o nie wzięcie udziału w głosowaniu nad odwołaniem Joanny Potockiej-Rak z funkcji starosty ciechanowskiego.                                                                                                                                                                                                                                                                     

„Uczestnictwo w sesjach rady powiatu i pracach komisji, do których radni zostali wybrani przejawiające się udziałem w głosowaniach, stanowi spełnienie podstawowych, ciążących na radnych powiatu obowiązków. Naruszeniem takiego obowiązku jest uchylanie się radnych od udziału w sesjach rady powiatu lub posiedzeniach komisji, a także uchylanie się od głosowań(…) Uchylanie się od udziału w głosowaniach nie powinno być akceptowane, a tacy radni nie powinni zajmować zaszczytnych funkcji w Radzie Powiatu, np. wiceprzewodniczących czy przewodniczących komisji – czytamy we wniosku, pod którym podpisało się sześciu radnych PiS i PSL. ” – czytamy we wniosku.

Głosowanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 23 stycznia. Początek obrad godz. 13:00

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska