Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych oraz liceów i techników. Kiedy wypadają ferie zimowe, przerwa świąteczna i majówka?
Informacje na temat dni wolnych od szkoły 2020/2021 szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu wielu uczniów szkół podstawowych, liceów czy techników, jak i ich rodziców chce dowiedzieć się, na kiedy można planować mniejsze bądź większe wyjazdy. Mamy dobre wiadomości – wszystkie terminy są już znane.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz szkolny 2020/2021 z dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkołach. Znaczone są na nim wszystkie ważne daty dla uczniów, m.in. dni wolne od szkoły, daty przerwy świątecznej oraz terminy ferii zimowych na 2021 rok w poszczególnych województwach. To dobra wiadomość zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, ponieważ można teraz spokojnie zaplanować urlop na wspólne wyjazdy.
Pierwsze dni wolne w roku szkolnym 2020/21 wypadają w środę, 11 listopada, kiedy to przypada Święto Niepodległości, które jest dniem ustawowo wolnym.
Zimowa przerwa świąteczna w szkole 2020 z kolei rozpoczyna się w środę 23 grudnia i potrwa do Nowego Roku, czyli do piątku, 1 stycznia. Oznacza to, że uczniowie wrócą na zajęcia dopiero 4 stycznia. Przerwa od szkoły w tym wypadku trwać będzie aż dwanaście dni.
Na kolejną przerwę uczniowie będą mogli liczyć już zaledwie kilka dni później, bo 6 stycznia (środa). W tym terminie wypada tradycyjnie Święto Trzech Króli.
Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 potrwają przez dwa tygodnie, a data ich rozpoczęcia zależy od województwa, w którym zlokalizowana jest dana placówka. W woj. mazowieckim przypadają one w dniach 18 – 31 stycznia 2021.
Następnie będzie wypadać wiosenna przerwa świąteczna, inaczej wielkanocna przerwa świąteczna. Rozpocznie się ona w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku, 6 kwietnia, czyli równy tydzień.
Majówka 2021 przypadnie w dniach 1-3 maja. Wolne w szkole będzie jednak jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy to wypada Święto Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy 1 Maja, które jest także dniem ustawowo wolnym, w tym roku wypadnie w sobotę.
Z kolei w dniach 4-6 maja (wtorek-czwartek) prawdopodobnie odbywać się będą egzaminy dojrzałości z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym. Dla wybranych uczniów również mogą być to dni wolne od szkoły 2021 – wszystko zależeć będzie od ustaleń dyrektora placówki.
Kolejne wolne w roku szkolnym 2020/21 będzie w czerwcu – w czwartek 3 czerwca wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym. Wielu uczniów z pewnością zostanie także zwolniona z zajęć dydaktycznych dzień później, czyli w piątek, 4 czerwca.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek, 25 czerwca. Oznacza to, że w sobotę rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w środę, 1 września.
Red.

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider