Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych oraz liceów i techników. Kiedy wypadają ferie zimowe, przerwa świąteczna i majówka?
Informacje na temat dni wolnych od szkoły 2020/2021 szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu wielu uczniów szkół podstawowych, liceów czy techników, jak i ich rodziców chce dowiedzieć się, na kiedy można planować mniejsze bądź większe wyjazdy. Mamy dobre wiadomości – wszystkie terminy są już znane.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz szkolny 2020/2021 z dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkołach. Znaczone są na nim wszystkie ważne daty dla uczniów, m.in. dni wolne od szkoły, daty przerwy świątecznej oraz terminy ferii zimowych na 2021 rok w poszczególnych województwach. To dobra wiadomość zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, ponieważ można teraz spokojnie zaplanować urlop na wspólne wyjazdy.
Pierwsze dni wolne w roku szkolnym 2020/21 wypadają w środę, 11 listopada, kiedy to przypada Święto Niepodległości, które jest dniem ustawowo wolnym.
Zimowa przerwa świąteczna w szkole 2020 z kolei rozpoczyna się w środę 23 grudnia i potrwa do Nowego Roku, czyli do piątku, 1 stycznia. Oznacza to, że uczniowie wrócą na zajęcia dopiero 4 stycznia. Przerwa od szkoły w tym wypadku trwać będzie aż dwanaście dni.
Na kolejną przerwę uczniowie będą mogli liczyć już zaledwie kilka dni później, bo 6 stycznia (środa). W tym terminie wypada tradycyjnie Święto Trzech Króli.
Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 potrwają przez dwa tygodnie, a data ich rozpoczęcia zależy od województwa, w którym zlokalizowana jest dana placówka. W woj. mazowieckim przypadają one w dniach 18 – 31 stycznia 2021.
Następnie będzie wypadać wiosenna przerwa świąteczna, inaczej wielkanocna przerwa świąteczna. Rozpocznie się ona w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku, 6 kwietnia, czyli równy tydzień.
Majówka 2021 przypadnie w dniach 1-3 maja. Wolne w szkole będzie jednak jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy to wypada Święto Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy 1 Maja, które jest także dniem ustawowo wolnym, w tym roku wypadnie w sobotę.
Z kolei w dniach 4-6 maja (wtorek-czwartek) prawdopodobnie odbywać się będą egzaminy dojrzałości z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym. Dla wybranych uczniów również mogą być to dni wolne od szkoły 2021 – wszystko zależeć będzie od ustaleń dyrektora placówki.
Kolejne wolne w roku szkolnym 2020/21 będzie w czerwcu – w czwartek 3 czerwca wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym. Wielu uczniów z pewnością zostanie także zwolniona z zajęć dydaktycznych dzień później, czyli w piątek, 4 czerwca.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek, 25 czerwca. Oznacza to, że w sobotę rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w środę, 1 września.
Red.

fot. pixaby

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska