15 października br. miliony Polek i Polaków wybiorą jaki chcą mieć rząd, w jakiej Polsce chcą żyć. Zdecydują czy kolejny raz dadzą mandat zaufania Zjednoczonej Prawicy, rządowi, który praz ostatnie lata się sprawdził, czy zaryzykują głosując na totalną opozycje. Obecna ekipa rządząca była zmuszona zmierzyć się ze skutkami nieprzewidzianych i niebezpiecznych zjawisk jakie dotknęły Europe i świat. Pandemia, kryzys ekonomiczny i energetyczny, nielegalni migranci i agresywna polityka Rosji, czego wynikiem jest krwawa wojna w Ukrainie. Nie brakowało również ostrych sporów wewnętrznych, które eskalowała opozycja. Rząd Prawa i Sprawiedliwości poradził sobie. Mino zewnętrznych i wewnętrznych ataków, kłamliwych opinii przeprowadził bezpiecznie kraj i Polaków przez trudne lata. Naprawiając błędy poprzedników z PO – PSL doprowadził do tego , że Polska stała się wzorem dla innych państw. Oczywiście nie wszyscy to akceptują. Totalna opozycja wspierana, przez “zachodnich kolegów” nie chce dostrzec pozytywnych zmian w polityce krajowej i zagranicznej. Mając poparcie w mediach należących do zagranicznych właścicieli wypacza Polakom prawdziwy obraz obecnej sytuacji. Można przytoczyć wiele przykładów wypowiedzi nie tylko atakujących działania rządu. Wypowiedzi kłamliwych, zmanipulowanych i mających na celu wyłącznie zdyskredytowanie Prawa i Sprawiedliwości.
15 października będą bardzo ważne wybory do Sejmu i Senatu. Warto być i decydować. Jest jeszcze jeden aspekt ściśle związany z wyborami i naszymi decyzjami. Referendum. Znamy już pytania, na które musimy odpowiedzieć. Wszystkie cztery dotyczą naszych żywotnych interesów. Opozycja swoim zwyczajem bagatelizuje, wyśmiewa i stara się zniechęcić obywateli. Jednocześnie za wszelką cenę próbuje wypaczyć sens przeprowadzenia tego ważnego aktu wyborczego. Usilnie twierdzi, że to ‘’ zagrywka ‘’ Prawa i Sprawiedliwości, która ma mu pomóc w zwycięstwie. Zastanówmy się, czy pytania:
“Czy popierasz wyprzedaż państwowy przedsiębiorstw ?”.
“Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet 65 lat dla mężczyzn?”.
“Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”.
“Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”.
są obliczone na doraźną korzyść polityczna, czy prowadzeniem konsekwentnej polityki zapewnienia bezpieczeństwa Polsce i Polakom.
Warto zaznaczyć, że wynik referendum jest wiążący, jeżeli wzięła w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. Właściwe organy państwowe podejmują niezwłocznie czynności w celu realizacji wiążącego wyniku referendum zgodnie z jego rozstrzygnięciem przez wydanie aktów normatywnych bądź podjęcie innych decyzji. Wynik referendum, podjęta przez Naród decyzja jest ostateczna. Warto o tym pamiętać przy urnach wyborczych.

Biuro poselski Posła
Anny Ewy Cicholskiej

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska