Ciechanowscy policjanci zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Pojechali za nim wydając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący motocyklem nie reagował, ale dalej uciekał ulicą Mleczarską. Policyjny pościg nie trwał długo, motocyklista uderzył w pojazd i przewrócił się. Kierujący zaczął uciekać
pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Za  niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet 5 lat pozbawienia  wolności
– Wczoraj tuż przed godz.18:00 w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej ciechanowscy policjanci zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Po drodze dawali mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierujący jechał co raz szybciej popełniając po drodze wykroczenia. Motocyklista wyprzedzał na wiadukcie, z pasa do lewoskrętu jechał prosto a także poruszał się po powierzchni wyłączonej z ruchu. Policyjny pościg zakończył się za skrzyżowaniem ulicy Mleczarskiej z ul. Mazowiecką. Tam motocyklista przewrócił się po wcześniejszym uderzeniu w pojazd. Porzuciwszy motocykl zaczął uciekać. Bardzo szybko został zatrzymany przez policyjny patrol.
Okazało się, że motocyklem marki Kawasaki kierował 25-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów – relacjonuje kom Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie.  
Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 25-latek odpowie za kierowanie motocyklem wbrew zakazowi sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę.

red.