Funkcjonariusze ciechanowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli 22-latka, który wsiadając za kierownicę, zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wraca z treningu na siłowni. Teraz lekkomyślny kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Weryfikacja uprawnień kierowcy to czynność, którą policjanci są zobowiązani wykonać podczas każdej kontroli drogowej. Tak było też w minioną niedzielę około godz. 1 na ciechanowskiej pętli miejskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Wierzbową. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego kią. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności śledczym z ciechanowskiej jednostki, a pojazd odholowano na parking strzeżony. 22-latek tłumaczył policjantom, że wraca z treningu na siłowni.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

 

źródło: KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska