Tysiąc złotych stracił mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który postanowił kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych w Internecie. Mimo wpłaconej zaliczki auto do niego nie trafiło. Kupujący widział je tylko w cyberprzestrzeni i tam też stracił przelaną na zakup auta zaliczkę. Apelujemy o ostrożność podczas internetowych zakupów!

– W poniedziałek (19.09) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu samochodu. Mężczyzna kilka dni temu zainteresował się zamieszczonym na internetowym portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży samochodu w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna zdecydował się na zakup auta. W rozmowie telefonicznej uzgodnił, że na poczet transakcji wpłaci na podane przez sprzedającego konto zaliczkę w kwocie tysiąca złotych. Odbiór samochodu miał nastąpić kolejnego dnia. Niestety po dokonaniu przelewu kontakt ze sprzedającym ,,urwał się”. Do chwili obecnej 35-latek nie otrzymał auta, ani też zwrotu zaliczki – relacjonuje asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej policji. 

Policja przypomina, że przy zakupie samochodu zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia auta. Należy sprawdzić dokumenty pojazdu oraz numer vin. W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy ,,z góry”. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność.

fot. pixaby

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska