Od 1 marca 2024 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie będzie realizatorem projektu pn.: „Złota Rączka dla Seniora”, którego celem będzie świadczenie drobnych i bezpłatnych napraw w miejscu zamieszkania.

1 lutego przyjęto Strategię Polityki Senioralnej w Ciechanowie na lata 2024-2028 i plan działań na rzecz seniorów na bieżący rok.

To m.in. wprowadzenie usługi „Złota Rączka dla Seniora” (bezpłatne drobne naprawy w miejscu zamieszkania), dofinansowanie wycieczek i spotkań integracyjnych w ramach stowarzyszeń i klubów senioralnych, pozyskanie nowych partnerów Ciechanowskiej Karty Seniora czy uruchomienie Kawiarni Międzypokoleniowej w Kamienicy W18, oferującej menu w obniżonej cenie dla seniorów.

Pomoc w ramach projektu „Złota Rączka dla Seniora” będzie polegała na bezpłatnym świadczeniu drobnych napraw w miejscu zamieszkania. Katalog napraw świadczonych w ramach projektu to np.: wymiana/naprawa kranów, udrażnianie zatkanych odpływów, wymiana syfonu, naprawa spłuczki, podłączenie pralki/zmywarki; regulacja/uszczelnienie drzwi i okien, naprawa klamek/zamków, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów czy półek; wymiana żarówki, wymiana/naprawa gniazdka elektrycznego czy drobne naprawy mebli.

Z usługi korzystać będą mogli samotni ciechanowianie, którzy ukończyli 60 rok życia i nie mają możliwości własnym staraniem wykonać naprawy z uwagi na swój wiek, stan zdrowia czy brak wsparcia ze strony rodziny.

Z usługi korzystać będą mogli samotni Ciechanowianie, którzy ukończyli 60 rok życia i nie mają możliwości własnym staraniem wykonać naprawy z uwagi na swój wiek, stan zdrowia czy brak wsparcia ze strony rodziny.
Zgłoszenie usterek będą przyjmowali pracownicy Ośrodka pod nr tel: 797-261-992

Regulamin Projektu: “Złota Rączka dla Seniora” dostępny na stronie internetowej MOPS pod adresem: http://mopsciechanow.pl/…/projekt-zlota-raczka-dla-seniora

 

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska